Przeprowadzka

06.02.2017

Na ten moment pracownicy Muzeum Papiernictwa czekali od dawna: po zakończeniu prac modernizacyjnych, adaptacyjnych i wykończeniowych w budynku dawnej suszarni papieru, nareszcie mogli powrócić do swoich biur.  Nowe umeblowanie do gruntownie odnowionych wnętrz zakupiono ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przez cztery lata muzealnicy pracowali w dużej sali wystaw czasowych, w której utworzono tymczasowe biurowe boksy. Teraz wracają do swoich dawnych pomieszczeń, a sala – po odnowieniu – odzyska swoją funkcję. Już wkrótce zobaczymy w niej nową ciekawą ekspozycję.

Środki na zakup umeblowania, w tym specjalnych metalowych szaf do magazynu zbiorów, Muzeum otrzymało w ramach ministerialnego programu „Rozwój infrastruktury kultury – priorytet I Infrastruktura kultury”. Część z 150 tys. dotacji przeznaczono na zakup sprzętu fotograficznego, który wypełni luki w dotychczasowym wyposażeniu pracowni digitalizacji. To elementy m.in. systemu oświetleniowego oraz obiektywy.