Festiwal Wrażeń w Gorzanowie

25.06.2018

„Festiwal Wrażeń” to polsko-czeski projekt, którego celem jest zwiększenie potencjału turystycznego na pograniczu oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały atrakcje turystyczne, które w zapewnianiu niezapomnianych wrażeń, nie mają sobie równych.

23 czerwca w Pałacu w Gorzanowie odbyła się inauguracja projektu. Muzeum Papiernictwa zaprezentowało ręczną technikę wytwarzania papieru. Festiwalowi Goście mieli okazję wykonać kartkę papieru ze znakiem wodnym prezentującym herb Dusznik-Zdroju, postać św. Piotra.

Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Zaplanowany został na trzy kolejne sezony wakacyjne.