Dzień Polski w Ambasadzie RP w Pradze

18.06.2018

Już po raz drugi Instytut Polski w Pradze zorganizował Dzień Polski w Ogrodach Ambasady RP.

Budynek Ambasady od 1922 r. znajduje się w zabytkowym Pałacu Fürstenbergów, w dzielnicy stanowiącej część centrum Pragi, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  Do Pałacu przylegają ogrody założone na terenie dawnej winnicy. 16 czerwca posłużyły one za teren promocji polskich destynacji z branży turystycznej i gastronomicznej. Muzeum Papiernictwa zaprezentowało średniowieczną technikę czerpania papieru. Wydarzenie było również doskonałą okazją do przedstawienia najnowszej publikacji nt. dwóch młynów papierniczych: w Dusznikach-Zdroju oraz Velkich Losinach niedaleko Šumperku (w kraju ołomunieckim, na Morawach). W imprezie udział wzięło ok. 2 tysięcy osób.