Cegła z papieru czerpanego

25.09.2015

Ruszyła jesienna edycja literacko-artystycznego Festiwalu preTEXTY (25.09-18.10). Jego ideą jest promowanie ambitnej literatury i sztuki współczesnej w wybranych miastach Dolnego Śląska: Wałbrzychu, Kowarach, Bielawie, Nowej Rudzie, Legnicy, Jaworze, Świdnicy oraz Strzelinie. Impreza ma na celu decentralizację życia kulturalnego, co pozwoli na zrównoważony rozwój i dostęp do kultury mniejszym ośrodkom regionalnym.

W programie m.in.: spotkania z poetami, pisarzami i dziennikarzami, koncerty, warsztaty dla dzieci, panele dyskusyjne o regionie oraz konkursy literackie. Podczas Festiwalu kolportowany będzie 32. nr Magazynu Materiałów Literackich Cegła. Bieżące wydanie wydrukowane zostało na papierze wyczerpanym w dusznickim młynie papierniczym. 32. numer Cegły poświęcony został wspomnieniom dotyczącym Dolnego Śląska, również tym, które związane są z Muzeum Papiernictwa.

Festiwal preTEXTY odbywa się w ramach ESK Wrocław 2016.