Baśniowy świat Sylwii Gromackiej-Staśko

21.05.2019

Sylwia Gromacka – Staśko  to artystka pochodząca z okolic Zielonej Góry, z krainy, jak sama mówi, „winem i miodem płynącej”.

Maluje od dziecka, a swoją pasję zamieniła w zawód. W niewielkiej wsi Droszków znajduje się jej warsztat oraz autorska galeria.

Uprawia głównie malarstwo akrylowe. Żywe, nierzadko cukierkowe kolory oraz tematyka baśniowa, stały się jej znakiem rozpoznawczym. Widz zostaje niejako przeniesiony w świat dziecka, kolorowy i bezpieczny. Autorka przyznaje, że najwspanialsze, co ją spotyka w jej twórczości, to uśmiech na twarzy oglądającego obraz, zaś inspiracją do powstawania kolejnych prac są częste uczestnictwa w plenerach, wydarzeniach artystycznych i społecznych.

Otwarcie wystawy oraz spotkanie z artystką miało miejsce 18 maja, podczas Nocy w Muzeum w zabytkowym młynie papierniczym w Dusznikach-Zdroju.

Ekspozycja czynna była do 30 czerwca.